Ochrana zvířat


Ochrana zvířat

Zvířata považujeme za naše přátele. Proto si myslíme, že bychom je neměli zabíjet, ani jinak zneužívat. K tomu se snažíme dojít jak šířením osvěty, tak praktickými činy. Na Azylové farmě Jarikhanda se o naše zvířecí přátele staráme s největší láskou a starostí. Novinky z farmy můžete sledovat rovnou na facebooku:

https://www.facebook.com/farmajarikhanda/


Jaya a Šiva jsou pěkný krávy! Ale fakt! Jako jerseyky se nezapřou. 🙂

Jayin osud se začal měnit, když jsme ji ve třech letech vykoupili z chovu. V tu dobu už čekala malého Šivu. Bylo jí tak umožněno téměř nemožné – vidí vyrůstat své dítě. A Šiva, jakožto býček, díky tomu neskončil na jatkách.

Po porodu se pak oba přestěhovali na pastvinu. Jejich lidé se ale po několika letech museli přestěhovat a Jaya se Šivou skončili na opravdu malém prostoru. Lidé na ně přestali mít čas a vlastně i chuť se o ně dál starat. A tak se po čtyrech letech dostali zpátky k nám.Pigosaurův původ je pro nás tak trochu záhadou. Je to duroc s přeštíkem? Hampshire? Nevíme. Víme však, že se Pigy narodila ve velkochovu jako nejmenší selátko svojí maminky. Paradoxně jí to zachránilo život – do malého uzlíčku se zamilovala slečna, která byla v chovu na praxi, a malou Pigy si odnesla domů.

Tam ale zůstat nemohla. Na hospodářství musí mít všechna zvířata užitek pro lidi. A v případě prasat užitek znamená smrt. Proto pro Pigy začala hledat nový domov. A tak se po krátké zastávce u Arnoštka doma dostala až k nám. V tu dobu byla čtyři měsíce stará a už jí byl pěkný kus.

Od té doby uplynulo hodně vody a z Pigy je velká, ale milá slečna, která si s ničím moc nedělá starosti. Dokonce se považuje za součást psí smečky! 🙂 Zbytek smečky si to sice moc nemyslí, ale když nestrká ten svůj minirypáček, kam nemá, vycházejí spolu v největší pohodě.Velikost naší psí smečky se mění rychleji než u zbytku osazenstva. Není chvíle, kdy byste u nás nenašli nějakého pejska nebo dva anebo tři 😀 v dočasce. V současné chvíli hledáme trvalý domov pro tři princezny. Více info o nich najdete zde.

Trvalé psí obyvatele však máme zatím čtyři.Zindža je český teplokrevník. V krvi mu ale zřejmě koluje i andaluská krev. Je to manekýn tělem i duší a na svou hřívu je náležitě pyšný.

I on si však ze své minulosti nese šrámy a straní se upištěných holek.

Zindža byl poměrně pozdě vykastrován a vůči ostatním je dost dominantní. I když po příchodu Šivy značně zkrotnul, zdá se, že dalšího společníka svého druhu zřejmě nesnese.Gita a Síta se k nám dostaly od chovatele, který potřeboval „zeštíhlit“ stádo. Nemůžeme říct, že by holky v životě nějak trpěly, ale narovinu, nepotřebné ovce většinou čeká smrt.

Po jejich příchodu jsme se o ně dost báli. Byly hodně ve stresu a hlavně Gita novou situaci nesla hodně těžce. Možná i proto, že ve starém domově v zimě přišla o novorozená dvojčátka…

azylovafarma.cz