Eko centra a ášramy


Eko centra a ášramy

Po celém světě máme síť ekofarem, ášramů a center jógy. Jako dobrovolníci se můžete vydat do kteréhokoliv z nich a přesvědčit se, jak krásně lze žít v souladu s přírodou a se sebou samým. 


Pojďme se podívat na některá z nich:


ECO ALDEA VARSANA - KOLUMBIE

www.varsana.co

Na tomto překrásném místě v horách kousek od Bogoty najdete jak kamenné planetárium postavené v tradičním truli stylu, tak vynikající restauraci, jógové kurzy, uměleckou školu a v neposlední řadě i duchovní centrum a nejrůznější ekologické aktivity.A tím to nekončí - Varsana je momentálně centrem jihoindických i severoindických Indiánů, kteří zde pravidelně oslavují svůj obřad Kiwa.ECO TRULY PARK - PERU

www.ecotrulypark.org

Na břehu moře se rozkládá jedna z hlavních místních atrakcí - planetárium, postavené z tradičních hliněných homolí a ekologické a duchovní centrum. Kromě dobrovolnických programů se zde pořádají kurzy vaření a meditace. Na blízké duně je chrám harmonie mezi všemi náboženstvími.


VRINDA KUNJA ASRAM, INDIE

www.vrindakunja.org

Oáza klidu uprostřed hektické Indie, kde můžete načerpat duchovní sílu a dozvědět se něco o autentické indické filosofii, anebo se podílet na mnoha charitativních a ekologických aktivitách, kterým se tamní rezidenti (většinou původem z Jižní Ameriky) věnují.


SHANTI DWIP, JEZERO TITICACA, BOLÍVIE

www.vrindabolivia.org

Pokud hledáte naprosto samotu a vyhovuje vám absence elektřiny, tekoucí vody či mobilního signálu, pak bude malý ostrůvek na posvátném jezeře Titicaca to pravé. Nabízí ubytování v tradičních rákosových chýších, skvělé vegetariánské jídlo a úchvatný výhled na andské šestitisícovky.FINCA ECOLOGICA ECO YOGA PARK - ARGENTINA

http://www.ecoyogapark.com

Soběstačná farma na argentinském venkově v blízkosti Buenos Aires nabízí jak dobrovolnické programy, tak kulturní a duchovní vzdělávání. Pravidelně zde probíhají zajímavé akce a festivaly.


CASA VRINDA CARACAS - VENEZUELA

https://www.facebook.com/casavrinda/

V samotném centru Caracasu jsme zrekonstruovali polorozpadlou koloniální budovu, která nyní slouží jako kulturní centrum. Probíhají zde kurzy jógy, vaření, indické filosofie a také astrologie či malování mandal. V domě funguje i noclehárna a vegetariánská restaurace.


 

VRINDA MEDITATION GARDEN MIAMI - USA

https://www.facebook.com/vrindamandir/

Klidné a kouzelné centrum uprostřed tepajícího velkoměsta nabízí pravidelné programy, jógu, ekologickou výchovu a samozřejmě také vegetariánské pohoštění.