Kdo první potkal Šrilu Prabhupádu v USA?


21 Apr
21Apr

šichni známe příběh Šríly Prabhupády o tom, jak přijel do Ameriky a jak se setkal se svými prvními žáky. Ale kdo byl úplně první člověk, kterého na území USA potkal? Odpověď nám dává Šrila Čyavana Maharádž:


"Sloužil jsem v Coast Guard Cutter v Bostonském přístavu a tu neděli, 16. září 1965, když Prabhupádova Jaladutta přijížděla k molu, jsem měl zrovna službu na palubě. Je námořním zvykem, že když se dvě lodě setkají, vzájemně se pozdraví pohybem vlajky. Já jsem takto Šrilu Prabhupádu pozdravil americkou vlajkou a když jsme vzhlédl, díval jsem se přímo na něj a on se díval přímo na mě. Ohromila mě jaho záře a jak loď projížděla kolem mě, zastavil se pro mě čas. On ten pozdrav zaregistroval a odpověděl na něj tím, že lehce pozvedl levou ruku dlaní ven.


O šest let později jsem dostal v Bostnu zasvěcení. noc před obřadem si mě Šrila Prabhupáda zavolal k sobě do pokoje a požádal mě, abych přečetl dva verše z Bhagavad Gíty, dal k nim krátký komentář a přikázal mi, abych odjel do Afriky, otevřel tam centra a kázal tamním lidem. Mým jediným přáním je, abych toho dokázal udělat víc."


Čyavana Swami


Komentáře
* E-mail nebude na webu zveřejněn.