Audarya Awards neboli vaišnavské Nobelovky


Audarya Awards jsou ocenění v různých oblastech vaišnavských aktivit, kteří mají pdopořit oddané, kteří něco dokázali a seznámit vaišnavskou komunitu s jejich prací. Ocenění lze obdržet v kategoriích za architekturu, užité umění, obrazy, službu svatým místům, kázání, charitativní projekt atd. Zde vám představujeme poslední roku 2010:


Braj  Foundation - za nejlepší obnovu svatého místa


Braj  Foundation se zabývá obnovou svatých míst, jezer a řeky Jamuny. Kromě  toho se také snaží o biozemědělství (což je v Indii, kde se hnojiva a  pesticidy používají v neuvěřitelném množství, celkem výkon), vzděláním vesničanů apod. 


Asi  každý, kdo navštívil Vrindávan, se mohl setkat s jejich neuvěřitelně  krásně provedenou opravou jezírka Brahma Kundu, což je místo, kde Brahmá  zpíval svoji Brahmá Samhitu. Pamětníci si toto místo nejspíše pamatují  jako skládku veřejného odpadu.


Původní podoba...
Když zapršelo...

Dnes  je Brahma Kund nejen krásně  udržovaným a hojně  navštěvovaným poutním  místem, pravidelně se tu  pořádají i kulturní  akce, jako koncerty,  bhadžany, taneční vystoupení a  dokonce i koncerty s  mezinárodní a  mezináboženskou účastí.
Brahma Kund dnes.


 
Členové Braj Foundation přebírají cenu.Bhaktisiddhanta  Das - za přínos umění.

 Byl kreativním ředitelem ISKCON muzea v Dillí. Proslavil se svým přínosem umění a také Božstvy, které vytvořil. Také se stará o Vaisnava Art Comitee, která je součástí Světové vaišnavské asociace (WVA). 35 let slouží ve Vrindávanu svým uměním a také vykonává každodenní službu Šrí Šrí Rádhá Šyámsundar.

 

 

Kurma Rupa Dás - za ochranu krav

Kurma Rupa Dás vede ve Vrindávanu jedinečný projekt ochrany krav. Stará se o několikasethlavé stádo opuštěných, často zmrzačených, nemocných či týraných krav. On a další dobrovolníci za pomocí sponzorů z celého světa dodávají krávám jídlo, péči, ošetření a vše, co potřebují. Momentálně je jich v Care For Cows asi 400, další stovky ale stále žijí na ulicích, vystaveny nebezpečí, že je zraní bezohlední řidiči, onemocní z nevhodné stravy, nebo dokonce, že je odvezou nelegální řezníci. Pokud chcete, můžete k péči o kravičky z Vrindávanu přispět i vy:

-Celoživotní adopce určité krávy/býka/telátka

-Všeobecný příspěvek

-Krmení pro všechny krávy na jeden den

-Hostina pro krávy (banány, ghur...)

-Sponzorování výcviku býka

-Sponzorování měsíčních výdajů za lékařskou péči

-Zaplatit volský potah

-Postavit novou stáj

Stačí se podívat na:

http://www.careforcows.org/

Samádhi býka Krišny, který proslul obřímy rohy. Velmi rád tahal školní povozy s dětmi ze Sandipani muni School.
Kurma Rupa (uprostřed) přebírá cenu od Šrily Bon Maharádže (vpravo) za účasti Šrípáda Sádhu Maharádže (vlevo)


Madhu Pandit Dás a tým - nejlepší animovaný film: Little Krishna


"Little Krishna" je nejlepším animovaným filmem. Vznikl v Akshaya Patra a Big Animation Studios. Jedná se vlastně o 13 dílný seriál vyprávějící různé zábavy malého Krišny. Seriál si oblíbili jak děti, tak dospělí po celém světě. Poutavý děj ještě více umocňuje krásné grafické provedení.Ocenění převzal od Šrily Bon Maharádže viceprezident Akshaya Patra Foundation, Čančalapati Dás.

  

   

 

Imlitala Siddha Pith - krásné dekorace 


Imlitala Mandir je místem, kde Čaitanya Maháprabhu sedával pod tamarindovým stromem při svojí návštěvě Vrindávanu. Siddha Pith Imlitala se považuje za nejsvětější místo Vrindávanu. O toto místo se začal starat Šrila Bhakti Saranga Gosvámí Maharádž poté, co mu jeho guru, Šrila Bhaktissidhánta Saraswatí ve snu sdělil, že na tomto místě věčně žije.Po mnohaleté rekonstrukci se chrám na Imlitale může pochlubit unikátní výzdobou - trojrozměrné výjevy z Čaitanya i Krišna líly najdete na zdech i uvnitř chrámu.
Šrípad Sádhu Maharádž and Šriman Tamál Krišna Prabhu přebírají ocenění od Priyananda Bon Maharádže.

Vzdělávací projekt: Food For Life Vrindavan


Škola Sandipani Muni School, která je součástí organizace Food For Life, zajišťuje asi 1500 nejchudším dětem z Vrindávanu nejen výborné vzdělání, ale také jídlo, oděvy, lékařskou péči a vše potřebné. Kromě základního vzdělání se děti mohou účastnit o kurzů tance, sebeobrany, informatiky, šití a podobně. V celostátních soutěžích bývají mezi nejlepšími.


Šrila Rúpa Raghunáth Prabhu, vedoucí celého projektu, převzal ocenění za  nejlepší vzdělávací program roku 2010 přímo ve škole ve Vrindávanu. Ocenění předal Šripád Priyananda Bon Maharádž a Šripád B.A.  Paramadvaiti Maharádž,za přítomnosti dalších členů WVA, místních představitelů a všech studentů.

Šjámarání Déví Dásí - nádherná okna do duchovního světa


Šjámarání Déví D8sí vystudovala hudbu, umění a historii. Když jí bylo 19 let, potkala svého duchovního učitele, Šrilu Bhaktivédantu Svámího Prabhupádu. Od roku 1966 namalovala přes 200 obrazů a ilustrací Prabhupádových knih. V roce 1967 ji Šrila Prabhupáda jmenova první uměleckou ředitelkou. Říkal: "Naučil jsme ji malovat zpíváním Hare Krišna, Hare Krišna, Krišna Krišna, Hare Hare, Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare.He  also said, "In the beginning she could not paint, but by following the  process of sravanam kirtanam visnu (hearing and chanting the glories of  Lord Sri Krsna) the talent has come out." He once announced to his  disciples, "These paintings are windows to the spiritual world. They  will be like the rain after the drought of mundane art, and everyone  will be attracted."Šjámarání dásí s oceněním.


Více informací o jejím uměnít: www.bhaktiart.net

Komentář: Zanechat komentář

* E-mail nebude zveřejněn na internetových stránkách.