Přeskočit na hlavní obsah

Ganga na daršanu a daršan na lodi

Hladina Gangy v Majápuru každým dnem a každou hodinou stoupá. V ISKCONském chrámu už sadá téměř po lotosové nohy Pána Narasingadéva. Ve Vrinda chrámu, Jahnaví Kunju, který je umístěn až téměř u soutoku, jde vzít koupel v Ganze, aniž by oddaní museli kamkoliv chodit. A jako bonus na závěr - přijet na daršan na loďce musí být úžasný zážitek.

JAHNAVI KUNJ

Jahnaví Kunj

Oddaní věděli, proč jsou všechny důležité stavby na stromech

Se škodami se musí počítat.

Pro svatou koupel netřeba chodit daleko.

Toto místo je normálně cca 3 metry nad hladinou.

Majápurská hlavní silnice

Soutok Gangy a Jalangí
ISKCON

Voda Gangy bude zřejmě brzy omývat Pánovy nohy.

Darshan bez dandavátů :-)

Jen pro plavce.

Video s daršanem na loďce zde:
https://www.facebook.com/shuzzik/videos/976234742397425/?pnref=story

Video s divokým cákacím kírtanem:
https://www.facebook.com/shuzzik/videos/976234742397425/?pnref=story

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Návštěva Sannyasi Maharaje v Praze

Je to dva měsíce, co jsi odešel

Už uběhly 2 měsíce, co jsi odešel za Pánem Džagannáthem. Mukunda Maharádž teď dělá ještě víc úžasných věcí a neustále se spoustou lásky slouží tak, jak to dokázal jen on. Jsme na tebe pyšní a jsme v pohodě - vzpomínáme na tebe každou chvíli, když vstupujeme na oltář, když vaříme, když oblékáme Božstva, když mluvíme o barevných kombinacích, když musíme šít a šít a šít, když musíme číst a číst a číst, když je potřebauklízet a uklízet a uklízet, když se musíme smát a smát a smát!

Co by bylo s našimi životy, kdyby jsi v nich nebyl ty, drahý Mukundo.

Gourí Séva, Peru


Ya 2 meses de que pasaste a estar a lado de Sri jagannath... mukunda mhj debe estar haciendo mas cosas lindas, sirviendo con mucho amor sin nada que retenga ese hermoso seva que solo el sabia y sabe hacer. Estamos orgullosos por el alma de babaji maharja y estamos aca tranquilos, recordándote mucho en todo momento, cuando entramos al altar, cuando cocinamos, cuando vestimos a las deidades, cuando hablamos de combinacione…

Doplňky k sárí 1. díl - Vlasy

Pro vaši inspiraci i pobavení jsme začali nový seriál o tradičních indických doplňcích, špercích a bižuterii. V několika dílech probereme dokonale nazdobenou Indku doslova od hlavy k patě. Takže začínáme, jak jinak, u vlasů, jejich úpravy a ozdob, kterými je můžete zkrášlit.

Jak je známo, Indky mají vlasy v drtivé většině případů neskutečně kvalitní. Hinduisté dodržují zvyk, kdy se malému, asi dva roky starému dítěti vlasy obřadně ostříhají. Pro mnoho žen je to naposledy, kdy se svých vlasů nůžkami dotknou. Zatřihávání konečků se v Indii moc nepěstuje, naopak ženy sikhského náboženství, které je rozšířeno zejména v Pandžábu a Dillí, mají přímo zaneseno v náboženských …