Přeskočit na hlavní obsah

Gurudéva v Praze!!! Už v neděli!!!

Drazí přátelé, již tuto neděli, 12.4. nás navštíví Šrila Bhakti Alok Paramadvaiti Maharádž. Večerní program začne v 18.00, možnost setkání a popovídání ale bude celý den. nenechejte si ujít vzácnou příležitost, která se naskytá jen jednou do roka :-)

Šrila Bhakti Alok Paramadvaiti Maharádž je žákem A.C. Bhaktivédanty Swámího Prabhupády. V pouhých 24 letech vzal sannjás (řád odříkání) od Šrily Bhakti Rakšak Šrídhara Maharádže a o mnoho let později založil vlastní organizaci s názvem Vrinda. Nyní má tisíce žáků zejména v Jižní Americe, ale také v Evropě a na Filipínách.

Kromě kázání bhakti se Šrila Paramadvaiti Maharádža zaměřuje také na netradiční propagaci vegetariánství Spoon Revolution a také se například zasazuje o čištění a zachování svatých míst v Indii. Ruku v ruce s Deena Bandhu Prabhuem byli hlavními bojovníky proti svatbě mostu ve Vrindávanu, který měl vést přímo před historickým Kéší Ghátem. Jeho žáci spolu s dobrovolníky celého světa každodenně čistí svatá místa ve Vrindávanu a Majápuru od odpadků a nečistot. Kromě toho se také snaží o mezivaišnavský dialog a je jedním z hlavních organizátorů World Vaisvana Association, která zastřešuje všechny vaišnavská hnutí a mathy následující Šrilu Bhaktissidhántu Sarasvatího.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Návštěva Sannyasi Maharaje v Praze

Je to dva měsíce, co jsi odešel

Už uběhly 2 měsíce, co jsi odešel za Pánem Džagannáthem. Mukunda Maharádž teď dělá ještě víc úžasných věcí a neustále se spoustou lásky slouží tak, jak to dokázal jen on. Jsme na tebe pyšní a jsme v pohodě - vzpomínáme na tebe každou chvíli, když vstupujeme na oltář, když vaříme, když oblékáme Božstva, když mluvíme o barevných kombinacích, když musíme šít a šít a šít, když musíme číst a číst a číst, když je potřebauklízet a uklízet a uklízet, když se musíme smát a smát a smát!

Co by bylo s našimi životy, kdyby jsi v nich nebyl ty, drahý Mukundo.

Gourí Séva, Peru


Ya 2 meses de que pasaste a estar a lado de Sri jagannath... mukunda mhj debe estar haciendo mas cosas lindas, sirviendo con mucho amor sin nada que retenga ese hermoso seva que solo el sabia y sabe hacer. Estamos orgullosos por el alma de babaji maharja y estamos aca tranquilos, recordándote mucho en todo momento, cuando entramos al altar, cuando cocinamos, cuando vestimos a las deidades, cuando hablamos de combinacione…

Doplňky k sárí 1. díl - Vlasy

Pro vaši inspiraci i pobavení jsme začali nový seriál o tradičních indických doplňcích, špercích a bižuterii. V několika dílech probereme dokonale nazdobenou Indku doslova od hlavy k patě. Takže začínáme, jak jinak, u vlasů, jejich úpravy a ozdob, kterými je můžete zkrášlit.

Jak je známo, Indky mají vlasy v drtivé většině případů neskutečně kvalitní. Hinduisté dodržují zvyk, kdy se malému, asi dva roky starému dítěti vlasy obřadně ostříhají. Pro mnoho žen je to naposledy, kdy se svých vlasů nůžkami dotknou. Zatřihávání konečků se v Indii moc nepěstuje, naopak ženy sikhského náboženství, které je rozšířeno zejména v Pandžábu a Dillí, mají přímo zaneseno v náboženských …