Přeskočit na hlavní obsah

Charita v Indii

A zase tu máme reportáž o našem (tedy vlastně vašem) charitění v Indii :-)

1. TEPLÉ OBLEČENÍ NA ZIMU

Pořádali sjme sbírku teplého, převážně dětského oblečení, které zejména mezi chudými v Indii prakticky neexistuje. V severní Indii totiž i v zimě bývá pěkný mráz. Akce dopadla úžasně - poslali jste nám tolik oblečení, že část povezeme i během únorové cesty do Indie. Děkujeme zejména J a M, Dianě a Camille a samozřejmě všem ostatním dárcům.

S rozdáváním oblečení a focením nám
pomáhali Jana Vallabha Prabhu z Čile
a Gokula Pati Prabhu z Bolívie.

Bundu už měl, tak dostal svetr.

Složité vysvětlování, že každý může dostat jen tři kousky
oblečení bez ohledu na to, kolik má dětí či vnoučat :-)

Sešlo se i několik krásných kousků pro dospělé...

2. SAREES FOR LIFE

I lets jsme pořádali každoroční akci Sarees For Life - vy jste si za necelé dvě stovky mohli pořídit obnošené nebo lehce poškozené sárí a zároveň si odnést dobrý pocit, že vaše peníze v Indii někomu hodně pomohly. Letošní akce dopadla následovně vybralo se 7260,-, což je úžasných 20500 rupií.

JÍDLONa rozdávání jídla chuzým se vybralo 1030 korun, tedy asi 2900 indických rupií, což už stačí na zaplacení jedné velké hostiny pro několik stovek chudých lidí. Přispěli Tabhaee (400,-), Maria B. (380,-), Drishya (250,-)

ŠKOLA

Peníze, které putují tímto směrem, pomáhají udržovat stávající čtyři školy pro ty nejchudší děti. Školy jim kromě vzdělání obstarávají i stravu, oblečení a lékařskou péči a rodiče tak své děti neposílají pracovat. Je to nejlepší způsob boje proti dětské práci. Sešlo se celkem 2080,- korun, tedy 5900 rupií. Za příspěvky děkujeme: Nicola (290,-), Nechvatalova (200,-), Blanka Uhlik (190,-), Blanka Mertová (570,-), meena (200,-), Kateřina Midori (240,-), anonymní dárci 480,-

LÉKAŘSKÁ PÉČE

Ta zajišťuje základní lékařskou péči všem chudým, kteří by si ji jinak nemohli dovolit. Dostali (a předali jsme) 200,- od anonymní dárkyně, což je 600 rupií.

PÉČE O KRÁVY

V Care For Cows je postaráno o zraněné a opuštěné kravičky. Dostali jsme 200,- (Vrinda). Částka odpovídá 600 rupiím.

OSTATNÍ

Tyto příspěvky organizace Food For Life použije tam, kde je to nejvíce potřeba. O akutních případech se dočtete zde: http://fflv.blogspot.cz/ Anna W. (50,-), Anonym (celkem 1300,-), Kája (380,-), Anička (250,-), Tereza (1520,-), Helena (250,-), Celkem tedy 3750,- cože je zhruba 7260 rupií.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Návštěva Sannyasi Maharaje v Praze

Je to dva měsíce, co jsi odešel

Už uběhly 2 měsíce, co jsi odešel za Pánem Džagannáthem. Mukunda Maharádž teď dělá ještě víc úžasných věcí a neustále se spoustou lásky slouží tak, jak to dokázal jen on. Jsme na tebe pyšní a jsme v pohodě - vzpomínáme na tebe každou chvíli, když vstupujeme na oltář, když vaříme, když oblékáme Božstva, když mluvíme o barevných kombinacích, když musíme šít a šít a šít, když musíme číst a číst a číst, když je potřebauklízet a uklízet a uklízet, když se musíme smát a smát a smát!

Co by bylo s našimi životy, kdyby jsi v nich nebyl ty, drahý Mukundo.

Gourí Séva, Peru


Ya 2 meses de que pasaste a estar a lado de Sri jagannath... mukunda mhj debe estar haciendo mas cosas lindas, sirviendo con mucho amor sin nada que retenga ese hermoso seva que solo el sabia y sabe hacer. Estamos orgullosos por el alma de babaji maharja y estamos aca tranquilos, recordándote mucho en todo momento, cuando entramos al altar, cuando cocinamos, cuando vestimos a las deidades, cuando hablamos de combinacione…

Doplňky k sárí 1. díl - Vlasy

Pro vaši inspiraci i pobavení jsme začali nový seriál o tradičních indických doplňcích, špercích a bižuterii. V několika dílech probereme dokonale nazdobenou Indku doslova od hlavy k patě. Takže začínáme, jak jinak, u vlasů, jejich úpravy a ozdob, kterými je můžete zkrášlit.

Jak je známo, Indky mají vlasy v drtivé většině případů neskutečně kvalitní. Hinduisté dodržují zvyk, kdy se malému, asi dva roky starému dítěti vlasy obřadně ostříhají. Pro mnoho žen je to naposledy, kdy se svých vlasů nůžkami dotknou. Zatřihávání konečků se v Indii moc nepěstuje, naopak ženy sikhského náboženství, které je rozšířeno zejména v Pandžábu a Dillí, mají přímo zaneseno v náboženských …