Přeskočit na hlavní obsah

Maďarsko ničí všechny pole s GMO kukuřicí od Monsanto

Převzato z http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1907-madarsko-nici-vsechny-pole-s-gmo-kukurici-od-monsanto
(Doporučujeme proklikat i další články an toto téma)


Maďarsko zaujalo odvážný postoj k biotechnologickému gigantovi Monsanto a genetickým modifikacím zničením 1000 akrů kukuřice, u níž bylo zjištěno, že vyrostla z geneticky modifikovaných semen, tvrdí náměstek maďarského ministra pro rozvoj venkova Lajos Bognar.
Na rozdíl od mnohých evropských zemí je Maďarsko národem, kde jsou geneticky modifikovaná (GM) semena zakázána. V podobném postoji ke GM ingrediencím schválilo i Peru 10-letý zákaz GM potravin.
Planetsave hlásí:
Téměř 1000 akrů kukuřice, u níž bylo po celém Maďarsku zjištěno, že vyrostla z geneticky modifikovaných semen, bylo zničeno, jak řekl náměstek ministra pro rozvoj venkova Lajos Bognar. GMO kukuřice byla zaorána, řekl Lajos Bognar, ani se se také ještě nemohl rozšířit její pyl, dodal.
Na rozdíl od několika členských států EU, jsou GMO semena v Maďarsku zakázána. Tyto kontroly budou pokračovat i přes skutečnost, že obchodníci s osivem jsou povinni zajistit, aby jejich produkty nebyly GMO, řekl Bognar.
Kontroloři našli během vyšetřování Monsanto produkty mezi pěstovanými semeny.
Volný pohyb zboží uvnitř EU znamená, že úřady nebudou vyšetřovat, jak se ta semena do Maďarska dostala, budou ale kontrolovat, kde lze takové zboží najít, řekl Bognar. Regionální veřejné rádio hlásilo, že do této záležitosti jsou zapojeny dvě největší mezinárodní společnosti produkující osivo a GMO už mohlo být vyseto na tisících hektarů v této zemi. Většina místních farmářů si stěžovala, když zjistili, že používají GMO osivo.
S tím, jak sezóna už probíhá, je příliš pozdě na vysetí nové setby, takže letošní úroda už byla ztracena.
A aby byly věci pro farmáře ještě horší, společnost distribuující tato semena v kraji Baranya je v likvidaci. Tudíž jakákoliv kompenzace, pokud bude mezinárodními producenty semen vyplacena, tak peníze se zaplatí především věřitelům této společnosti, spíše než oněm farmářům.

Další články k tématu:
Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: trueactivist.com

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Návštěva Sannyasi Maharaje v Praze

Je to dva měsíce, co jsi odešel

Už uběhly 2 měsíce, co jsi odešel za Pánem Džagannáthem. Mukunda Maharádž teď dělá ještě víc úžasných věcí a neustále se spoustou lásky slouží tak, jak to dokázal jen on. Jsme na tebe pyšní a jsme v pohodě - vzpomínáme na tebe každou chvíli, když vstupujeme na oltář, když vaříme, když oblékáme Božstva, když mluvíme o barevných kombinacích, když musíme šít a šít a šít, když musíme číst a číst a číst, když je potřebauklízet a uklízet a uklízet, když se musíme smát a smát a smát!

Co by bylo s našimi životy, kdyby jsi v nich nebyl ty, drahý Mukundo.

Gourí Séva, Peru


Ya 2 meses de que pasaste a estar a lado de Sri jagannath... mukunda mhj debe estar haciendo mas cosas lindas, sirviendo con mucho amor sin nada que retenga ese hermoso seva que solo el sabia y sabe hacer. Estamos orgullosos por el alma de babaji maharja y estamos aca tranquilos, recordándote mucho en todo momento, cuando entramos al altar, cuando cocinamos, cuando vestimos a las deidades, cuando hablamos de combinacione…

Doplňky k sárí 1. díl - Vlasy

Pro vaši inspiraci i pobavení jsme začali nový seriál o tradičních indických doplňcích, špercích a bižuterii. V několika dílech probereme dokonale nazdobenou Indku doslova od hlavy k patě. Takže začínáme, jak jinak, u vlasů, jejich úpravy a ozdob, kterými je můžete zkrášlit.

Jak je známo, Indky mají vlasy v drtivé většině případů neskutečně kvalitní. Hinduisté dodržují zvyk, kdy se malému, asi dva roky starému dítěti vlasy obřadně ostříhají. Pro mnoho žen je to naposledy, kdy se svých vlasů nůžkami dotknou. Zatřihávání konečků se v Indii moc nepěstuje, naopak ženy sikhského náboženství, které je rozšířeno zejména v Pandžábu a Dillí, mají přímo zaneseno v náboženských …