Přeskočit na hlavní obsah

Bill Gates nečekaně spouští edukativní program zaměřený na veganství

Převzato z blogu http://www.vegan-fighter.com

Bill Gates přišel s poměrně nečekaným projektem sloužícím k podpoře veganství.

V jeho internetové prezentaci "The Future of Food" vysvětluje, proč konzumace masa a živočišných výrobků není nadále udržitelná, jaké jsou její dopady a kudy vede alternativní cesta v podobě rostlinných produktů. Prezentace nese podtitul "Jak odborníci na výživu přehodnocují pohled na konzumaci masa a jak to může všem prospět" a Gates v ní nechal zpracovat základní fakta týkající se aktuální situace i možných řešení.Jednoduchým způsobem zde podporuje alternativní rostlinné produkty masa a vajec, a to hlavně z hlediska environmentálních a zdravotních dopadů na planetu i lidi.
Součástí interaktivní prezentace jsou i videa a rozhovor s Michaelem Pollanem, autorem knihy The Omnivore's Dilemma a Gates jí končí slovy: "Jsme na prahu velké změny v této oblasti. Možnosti, které rostlinný způsob stravy přináší pro svět plný lidí, který tak může dostat výživnou stravu plnou proteinů, mne naplňují optimismem. Pokud změníme myšlení v tom, co a jak jíme, a budeme se více zajímat o to, co se s jídlem děje, než se dostane na náš talíř, budeme také více otevření alternativním možnostem naší stravy."

To, že se o alternativní způsoby stravy poslední dobou zajímají i takto velcí investoři (viz nedávný článek o bioprintingu) naznačuje, že patrně skutečně začínáme stát na "prahu velké změny v této oblasti" :)

Prezentaci si můžete prohlédnout zde.  

Komentáře

  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

    OdpovědětVymazat
  2. Je tam ale drobný háček a to že v podání Billa Gatese se jedná o geneticky modifikovanou budoucnost s patentovanýma rostlinami a spoustou chemie. Ne náhodou předtím Bill nakoupil 500 tisíc akcií společnosti Monsanto Company. Děkuji, ale ať si to nechá!

    OdpovědětVymazat
  3. Jo, to je hustý, už jsem o tom slyšela. Ale alespoň to má "lehkou" pozitovní stránku. Cože se Monsanta týče, vypadá to, že se i sami Američané začínají bouřit, tak snad to k něčemu bude...

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Návštěva Sannyasi Maharaje v Praze

Je to dva měsíce, co jsi odešel

Už uběhly 2 měsíce, co jsi odešel za Pánem Džagannáthem. Mukunda Maharádž teď dělá ještě víc úžasných věcí a neustále se spoustou lásky slouží tak, jak to dokázal jen on. Jsme na tebe pyšní a jsme v pohodě - vzpomínáme na tebe každou chvíli, když vstupujeme na oltář, když vaříme, když oblékáme Božstva, když mluvíme o barevných kombinacích, když musíme šít a šít a šít, když musíme číst a číst a číst, když je potřebauklízet a uklízet a uklízet, když se musíme smát a smát a smát!

Co by bylo s našimi životy, kdyby jsi v nich nebyl ty, drahý Mukundo.

Gourí Séva, Peru


Ya 2 meses de que pasaste a estar a lado de Sri jagannath... mukunda mhj debe estar haciendo mas cosas lindas, sirviendo con mucho amor sin nada que retenga ese hermoso seva que solo el sabia y sabe hacer. Estamos orgullosos por el alma de babaji maharja y estamos aca tranquilos, recordándote mucho en todo momento, cuando entramos al altar, cuando cocinamos, cuando vestimos a las deidades, cuando hablamos de combinacione…

Doplňky k sárí 1. díl - Vlasy

Pro vaši inspiraci i pobavení jsme začali nový seriál o tradičních indických doplňcích, špercích a bižuterii. V několika dílech probereme dokonale nazdobenou Indku doslova od hlavy k patě. Takže začínáme, jak jinak, u vlasů, jejich úpravy a ozdob, kterými je můžete zkrášlit.

Jak je známo, Indky mají vlasy v drtivé většině případů neskutečně kvalitní. Hinduisté dodržují zvyk, kdy se malému, asi dva roky starému dítěti vlasy obřadně ostříhají. Pro mnoho žen je to naposledy, kdy se svých vlasů nůžkami dotknou. Zatřihávání konečků se v Indii moc nepěstuje, naopak ženy sikhského náboženství, které je rozšířeno zejména v Pandžábu a Dillí, mají přímo zaneseno v náboženských …