Přeskočit na hlavní obsah

Šrila Bhakti Vilas Prayatak Maharádž v Praze

Drazí oddaní, srdečně vás zveme na program se Šrilou Bhakti Vilasem Prayatakem Maharádžem, který se bude konat 2. - 4.8. v Gopálu, Nerudova 32.

Šrila Bhakti Vilas Prayatak Maharádž

PROGRAM:
Úterý 2.8.
18.00 přednáška

Středa 3.8.
Ranní přednáška (čas bude upřesněn)
16.00 Harinám
18.00 Přednáška

Čtvrtek 4.8.
Ranní přednáška (čas bude upřesněn)


(Jakékoliv informace Malatí 777812099)

Šrila Bhakti Vilas Prayatak Maharádž je žákem Šrily Bhakti Vaibhavy Purí Maharádže. Narodil se ve svatém městě Šrí Džagannáthadévy, v Purí. Na příkaz svého milovaného Gurua začal kázat v západních zemích a toto je jeho první cesta. Společně s ním přijede i Šrípád Bradžendranandan Prabhu, který je rovněž drahým žákem Šrily Bhakti Vaibhav Purí Maharádže. Nesčetně let osobně sloužil svému Gurudévovi a také ho vždy doprovázel při jeho cestách na západě. Oddaní z Vídně, kde jsou oba hosté na návštěvě, byli z přednášek i kírtanů úplně unešeni.

Šrila Bhakti Vaibhav Purí Maharádž se Šrípádem Bradžendranandanou Prabhuem

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Návštěva Sannyasi Maharaje v Praze

Je to dva měsíce, co jsi odešel

Už uběhly 2 měsíce, co jsi odešel za Pánem Džagannáthem. Mukunda Maharádž teď dělá ještě víc úžasných věcí a neustále se spoustou lásky slouží tak, jak to dokázal jen on. Jsme na tebe pyšní a jsme v pohodě - vzpomínáme na tebe každou chvíli, když vstupujeme na oltář, když vaříme, když oblékáme Božstva, když mluvíme o barevných kombinacích, když musíme šít a šít a šít, když musíme číst a číst a číst, když je potřebauklízet a uklízet a uklízet, když se musíme smát a smát a smát!

Co by bylo s našimi životy, kdyby jsi v nich nebyl ty, drahý Mukundo.

Gourí Séva, Peru


Ya 2 meses de que pasaste a estar a lado de Sri jagannath... mukunda mhj debe estar haciendo mas cosas lindas, sirviendo con mucho amor sin nada que retenga ese hermoso seva que solo el sabia y sabe hacer. Estamos orgullosos por el alma de babaji maharja y estamos aca tranquilos, recordándote mucho en todo momento, cuando entramos al altar, cuando cocinamos, cuando vestimos a las deidades, cuando hablamos de combinacione…

Doplňky k sárí 1. díl - Vlasy

Pro vaši inspiraci i pobavení jsme začali nový seriál o tradičních indických doplňcích, špercích a bižuterii. V několika dílech probereme dokonale nazdobenou Indku doslova od hlavy k patě. Takže začínáme, jak jinak, u vlasů, jejich úpravy a ozdob, kterými je můžete zkrášlit.

Jak je známo, Indky mají vlasy v drtivé většině případů neskutečně kvalitní. Hinduisté dodržují zvyk, kdy se malému, asi dva roky starému dítěti vlasy obřadně ostříhají. Pro mnoho žen je to naposledy, kdy se svých vlasů nůžkami dotknou. Zatřihávání konečků se v Indii moc nepěstuje, naopak ženy sikhského náboženství, které je rozšířeno zejména v Pandžábu a Dillí, mají přímo zaneseno v náboženských …